Dwa lata

Gdy napisałam tytuł posta, dotarło do mnie z cała mocą, że oto nasze dziecko osiągnęło stateczny wiek dwóch lat. Tak, tak - skończone dwa lata życia to nie przelewki. Tak dla Karoliny, jak i dla nas. I właśnie z naszej - rodzicielskiej - perspektywy chciałabym podsumować ten czas.

Zaraz po urodzeniu
Minione dwa lata i prawie osiem miesięcy razem to najcudowniejszy czas w naszym życiu. Choć były trudne chwile, nie zmienilibyśmy ani sekundy. Nadal pozostaję pod wrażeniem potwierdzającego się w praktyce stwierdzenia, że dziecko jest kopią zachowań, sposobu wysławiania, nawet sposobu ubierania rodziców. Jaka to wielka odpowiedzialność! Dopiero odkąd Karolina jest z nami, zwracamy uwagę na to, co robimy, mówimy, jak zachowujemy się w stosunku do siebie nawzajem i do ludzi. Wielokrotnie popełniamy błędy, ale kto chciałby mieć idealnych rodziców? ;)

Miniony czas to doskonały filtr tego, co naprawdę ważne, tego, co wydaje się ważne, a co jest błahostką. Nie żałuję podjęcia decyzji o pozostaniu z małą w domu. Nie, nie dusiłam się w roli mamy na pełny etat. Nie, nie czułam się na siłę wciśnięta w zadania, które były poniżej mojej ambicji. Nie, nie wyobrażam sobie, aby było inaczej. 

Roczek
Te dwa lata to papierek lakmusowy przyjaźni i znajomości. Szczęśliwie złożyło się, że większość naszych znajomych również zostało rodzicami. Co więcej, mój brat bliźniak został tatą niemal w tym samym momencie co ja. Dobrze otaczać się młodymi rodzicami, gdy samemu tkwi się "w pieluchach", ale... jeszcze bardziej wartościowe są te znajomości, które utrzymywane są mimo sporej różnicy w sytuacji życiowej i za to dziękujemy tym, którzy przy nas byli przez ten cały czas.

Wiele zrozumieliśmy, jeszcze więcej pozostaje niewiadomą. Wiele otrzymaliśmy, jeszcze więcej czeka za rogiem. Wiele z siebie daliśmy i z zapasem sił oraz miłości chcemy dać jeszcze więcej.

Dwa lata

10 komentarzy:

 1. Wszystkiego dobrego dla Karolinki! Samych słonecznych dni :)))

  www.swiat-wg-anuli.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Wszystkiego dobrego dla Karolinki! Samych słonecznych dni :)))

  www.swiat-wg-anuli.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszystkiego najlepszego dla Karolinki ! Szczęścia, zdrowia i wszystkiego co najlepsze !

  www.donkowo.pl

  OdpowiedzUsuń
 4. Karolinko Wszystkiego najlepszego!!! Dużo zdrówka :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Najlepsze życzenia! Karolinko, rosnij zdrowo! Wielki urodzinowy buziak w piętę!

  OdpowiedzUsuń
 6. Wow, to już dwa lata?! Rośnie Panienka :) Sto lat!

  OdpowiedzUsuń
 7. Wielu ciekawych przygód przy dalszym poznawaniu świata !!!

  OdpowiedzUsuń

Tekst alternatywny