Chorujemy vol. 2


Od czwartku wieczorem nie chce odejść od Karolki gorączka. Zgodnie z zaleceniem pediatry, wczoraj wykonaliśmy badanie moczu. Wyszło prawie OK, ale konieczna była konsultacja. Koniec końców, Daniel spędził z małą - bagatela! - 10 godzin w poczekalniach dwóch szpitali (ja byłąmw  pracy, dojechałam po trzech godzinach). Jedna pani doktor stwierdziła, że chyba zapalenie gardła (jak u mnie), ale warto zrobić usg brzuszka, więc... Trzeba było jechać do drugiego szpitala na badanie. 

Ha! Gdyby tam nas skierowali od razu na badanie, ale nie... Dziecko 10 miesięcy z gorączką 39,6 musiało przeczekać 4 godziny w poczekalni pełnej innych chorych dzieci (i rodziców - jedna kobieta miała zapalenie płuc, o czym radośnie wszystkich informowała). Po tym czasie była wizyta lekarska, usg, badania moczu i krwi... I po kolejnych 4 godzinach wypis do domu. W szpitalu dziecięcym, w sezonie infekcji, w miejscu, do którego zsyłają wszystkie najgorsze przypadki ze Śląska przyjmowała.... jedna lekarka! Gdybyśmy mogli jechać do domu po otrzymaniu wyników, bez czekania na wypis, bylibyśmy w łóżkach o 23, a nie o... 2.30 w nocy.

Ostatecznie podejrzenie kamicy nerek odeszło w dal, za to potwierdzono zapalenie gardła, ale bakteryjne. To jest ciekawe - wystarczyłoby wykonać jedno badanie laboratoryjne, aby wiedzieć, czy to wirus czy bakterie, ale w Polsce szkoda na nie pieniędzy i antybiotyk dajemy, gdy gorączka i objawy utrzymują się powyżej 3-4 dni. Takie leczenie na oślep. Nie lubię tego, nie podoba mi się to, ale co robić... antybiotyk został zapisany. Malutka dość dobrze znosi gorączkę, ale taki stan trwa od czwartku - poprawy brak.4 komentarze:

 1. Dużo zdrówka dla małej. U nas też angina ale my już po tyle , że u nas nie obeszło się bez pobytu w szpitalu:(

  OdpowiedzUsuń
 2. Polska rzeczywistośc, ile razy słyszałam ze malemu dziecku na kaszel się daje antybiotyk bo jak nie to szpital. Okazywało się ze po antyb nie ptrzechodziło, robilam badania i to wirus, ktory dlugo trzymał a ntybiotyk i tak nic nie pomógł. Teraz zanim podaję antybiotyk to :1. jak wysoka gorączka a brak innych objawów robię badanie moczu 2. Jak dlugo kaszle a nic nie slychac robie badanie krwi. Oczywiście bacznie obserwuję dziecko i czuwam czy nie czuje się xle, słabiej je , gorzej funkcjonuje. Zdrówka

  OdpowiedzUsuń
 3. o rany! 10h?! masakra!
  zdrówka ;*

  OdpowiedzUsuń
 4. Dużo zdrówka!
  Niestety polska służba zdrowia pozostawia wiele do życzenia...

  OdpowiedzUsuń

Tekst alternatywny