Nowa


Nową umiejętność Karolina postanowiła ujawnić w Dzień Ojca. Właśnie dziś pierwszy raz świadomie wyciągnęła rączkę do powieszonej przed nią zabawki. Co ciekawe, była to lewa dłoń. Nie wiem, czy ma to coś wspólnego z wylewami dokomorowymi (w mózgu), które miała po urodzeniu przez jakiś czas - zapytam neurolożki.

Jakby nie było, bardzo cieszy nas kolejna, ujawniona znienacka (jak zwykle), umiejętność naszej córy :)

4 komentarze:

 1. Gratuluję nowej umiejętności! Najlepsze życzenia dla Taty!

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratulacje! :)
  Ja słyszałam, że do któregoś tam roku życia dzieci są oburęczne i żeby nie zwracać uwagi na łapanie daną rączką. No, ale lekarza o to nie pytałam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mój Misiek też od małego wyciągał wpierw lewą rączkę, teraz ma prawie dwa lata i dalej lewa jest na topie :) Zobaczymy co będzie dalej z tym fantem :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Karolina jest chyba jeszcze za maleńka, żeby to mogło znaczyć coś konkretnego. Bułka najpierw wolała lewą łapkę, potem losowo, a teraz, kiedy lateralizacja powoli zaczyna się jej ustalać zdecydowanie rządzi prawa :).
  Jeśli dobrze pamiętam z rozwojówki to praworęczność zaczyna się ustalać właśnie koło 2 roku życia, leworęczność później, w 3-4, ale ogólnie pełna jasność będzie dopiero w wieku szkolnym.

  OdpowiedzUsuń

Tekst alternatywny