Decyzje lekarskie


Witam w niedzielny poranek. Jak dobrze móc napisać, że jeszcze jesteśmy we dwie. Wczorajsze wyniki krwi ni były zbyt zadowalające dla lekarza dyżurnego - jakieś rozpady krwinek się potwierdziły i stwierdzili, że jest ryzyko zakrzepów przy cesarce... Jakby wszystkiego było mało.

Od razu posłali mnie na konsultację do internisty. Pani doktor przeprowadziła dokładny wywiad, sprawdziła wyniki badań krwi  tygodnia, osłuchała itp. Potem powiedziała ginekolożce, że musi się zastanowić. A teraz pytanie nad czym?

Okazało się, że moja krew może tworzyć skrzepy. Normalny tor działania to: podanie dwa dni leków na rozrzedzenie krwi, odstawienie tych leków na dzień przed operacją i wio do przodu. Ale u mnie.. ciężko stwierdzić, czy dotrwamy do wtorku, a gdyby trzeba było wcześniej ciąć, to z lekami nie wolno. Lekarka słusznie powiedziała, że sprawa jest trudna... wczoraj do północy nie pojawiła się jej decyzja...

Dziś znowu trzykrotne kłucie - czekam na obchód, być może internistka podjęła decyzję (jeśli okaże się, że mam brać heparynę na rozrzedzenie krwi, to musimy zacząć od razu).

Coraz dobitniej widzę, że lekarze naprawdę zastanawiają się nad naszym przypadkiem - nie ma przypadkowych decyzji, jest mnóstwo konsultacji  innymi specjalistami, badania dwa razy dziennie. Mam nadzieję, że widzą, co robią... Komuś trzeba ufać.


10 komentarzy:

 1. trzeba być dobrej myśli, mam nadzieję że wszystko będzie dobrze :)
  trzymamy a Was kciuki cały czas :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Trzymam za Was kciuki!!!
  Jesteście wyjątkowym przypadkiem, ale na pewno wszystko się uda. Lekarze wiedzą, co robią. A mała Karolinka w razie czego na pewno poradzi sobie na świecie, bo jest silna tak jak jej mamusia!!!
  Buziaczki dla Was obu, trzymajcie się dzielnie!

  OdpowiedzUsuń
 3. Myśl pozytywnie,musi być dobrze,trzymajcie się :*

  OdpowiedzUsuń
 4. Trzymam za was kciuki aby wszystko było dobrze.

  Lekarze wiedzą co robią, zastanawiają się - to dobrze.

  Trzymaj się ciepło

  OdpowiedzUsuń
 5. Będzie dobrze. Trzymaj się ciepło

  OdpowiedzUsuń
 6. Myślami jestem z Wami. Mocno trzymam kciuki! Musi być dobrze!

  OdpowiedzUsuń
 7. Słowo na niedzielę, a nawet dwa;) JESTEŚCIE DZIELNE!

  OdpowiedzUsuń
 8. plus, że się zastanawiają. powodzenia!

  OdpowiedzUsuń
 9. Jesteś dzielna ! Trzymaj sie a my trzymamy za Was kciuki ;))

  OdpowiedzUsuń

Tekst alternatywny